SPONSORZY

  Pięć powodów, dla których warto sponsorować „Święto Lnu” w Żyrardowie

  1. Charakter „Święta Lnu”

  „Święto Lnu” na stałe wpisało się już do kalendarza wydarzeń kulturalnych Żyrardowa. Impreza jest wspaniałą okazją, by popularyzować europejski wymiar dziedzictwa naszego miasta: tradycje największego niegdyś w Europie producenta lnu, XIX-wieczną osadę fabryczną, a także wielokulturowość miasta, wynikającą
  z wielonarodowości i różnorodności wyznań pierwszych pokoleń mieszkańców. Sama nazwa Żyrardów pochodzi przecież od nazwiska francuskiego inżyniera, wynalazcy maszyny do mechanicznego przędzenia lnu i pierwszego dyrektora technicznego żyrardowskiej fabryki – Filipa de Girarda.

  „Święto Lnu” w Żyrardowie to:

  • SZTUKA i ROZRYWKA
  • HISTORIA i TRADYCJA
  • KINO i TEATR
  • MUZYKA i LITERATURA
  • RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE, RĘKODZIEŁO, KULINARIA…

  „Święto Lnu” to:

  • KONCERTY, SPEKTAKLE, WYSTAWY, KIERMASZE, POKAZY…
  • MIEJSCE NIEZAPOMNIANYCH SPOTKAŃ i EMOCJI KTÓRE SAMI KREUJEMY…
  • TO LEN PREZENTOWANY W RÓŻNYCH ODSŁONACH W JEDYNEJ W EUROPIE
   XIX-wiecznej OSADZIE FABRYCZNEJ W ŻYRARDOWIE…
  1. Miejsce imprezy

  Żyrardów należy do nielicznych miast w Europie, które mogą pochwalić się zachowaną niemal w całości zabytkową osadą fabryczną, będącą przykładem modelowego miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku. Osadą, która nie jest jedynie muzealnym skansenem, ale „żyjącym” sercem współczesnego miasta.

  Potwierdzeniem wyjątkowości Żyrardowa jest przyznane przez Polską Organizację Turystyczną wyróżnienie Najlepszy produkt turystyczny 2010 roku. Dumą miasta jest również uzyskana w roku 2011 główna nagroda w ogłoszonym przez Komisję Europejską konkursie na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN oraz nadany żyrardowskiej zabytkowej osadzie fabrycznej w 2012 roku prestiżowy tytuł Pomnika Historii.

  1. Adresaci wydarzenia

  Unikalny charakter „Święta Lnu”, które łączy w sobie sztukę i rozrywkę, współczesność i tradycję, sprawia że wydarzenie to jest staje się atrakcyjną propozycją dla szerokiej grupy odbiorców, wykraczając swym zasięgiem poza granice Miasta Żyrardowa.

  Ubiegłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła publiczność na poziomie 3,5 tysiąca widzów.

  1. Obecność gości z całego świata

  Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu wyrazili przedstawiciele miast i zagranicznych instytucji współpracujących z naszym miastem – Lourmarin (Francja), Marsylii (Francja), Le Creusot (Francja), Krasna Lipa (Czechy), Tryavna (Bułgaria), Sevlievo (Bułgaria), Tangshan (Chiny).

  1. Jakość, świeżość i bogactwo programu

  Tegoroczna, trzydniowa edycja „Święta Lnu” zaplanowana została w dniach
  26-28 maja br. W programie imprezy znajdą się zarówno przyciągające wielotysięczną publiczność koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak też bardziej kameralne propozycje w postaci wystaw, spektakli, prezentacji. Widowiskową częścią imprezy będzie z pewnością „parada miejska”, która przypomnieć ma o wielokulturowości i unikalnym dziedzictwie Żyrardowa.

  SPONSOROM OFERUJEMY:

  • możliwość wyeksponowania reklamy wizualnej w miejscach organizacji poszczególnych wydarzeń,
  • upowszechnienie informacji o sponsorach/partnerach w materiałach promujących wydarzenie, w tym w materiałach upowszechnianych
   za pośrednictwem środków masowego przekazu,

  SPONSORUJĄC „ŚWIĘTO LNU”

  • zyskujesz prestiż odpowiedzialnego społecznie przedsiębiorcy,
  • budujesz pozytywny wizerunek swojej firmy,
  • korzystasz z dodatkowej formy reklamy.

  Gorąco zachęcamy do podjęcia się roli sponsora tegorocznej edycji „Święta Lnu”.

  Zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy: swietolnu@zyrardow.pl